cat

Obcinanie pazurków - VIDEO

Obcinanie pazurków to jedna z czynności pielęgnacyjnych, zwłaszcza u psów. Psy mają niewysuwalne pazury, dlatego gdy są one zbyt długie, mogą sprawiać psu ból i dyskomfort.

 

Koty ścierają pazury poprzez drapanie drzew, specjalnych drapaków czy mebli w domu.

 

Pazurki u psów mogą być ścierane podczas chodzenia po twardym podłożu, jednak zwykle wymagają przycięcia, gdy:

- dotykają ziemi, kiedy zwierzę stoi;

- podczas chodzenia po twardym podłożu słychać charakterystyczny stukot.

 

Zazwyczaj pazury właściciel jest w stanie obciąć samemu, jednak gdy są one czarne, może to sprawiać nieco trudności. W przypadku poważnego skaleczenia zwierzęcia, gdy trudno jest zatamować krwawienie, należy skontaktować się z lekarzem weterynarii.

 

O tym, jak bezpiecznie obcinać pazurki i jakie narzędzia do tego służą, opowie na filmiku nasz specjalista.

 

Obrazek użytkownika marcinzawadzki

Nasz specjalista Lek. wet. Marcin Zawadzki

Lek. wet. Marcin Zawadzki w latach 1998-2003 studiował na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej (dzisiejszy Uniwersytet Przyrodniczy) we Wrocławiu.

Polecane artykuły

  • Czym zajmuje się groomer i na czym tak właściwie polega grooming? Wiele osób wciąż nie zna znaczenia tego słowa oraz nazwy zawodu jakim jest groomer.
  • W dzisiejszych czasach zabranie ze sobą psa w podróż pomiędzy krajami członkowskimi należącymi do Unii Europejskiej nie jest problemem. Zanim więc wybierzemy się na wakacje z naszym pupilem, warto dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę.
  • Regularne czesanie naszego psa to podstawa pielęgnacji. Jak prawidłowo wykonywać zabieg czesania, aby był on dla zwierzęcia przyjemnością?

Dodaj nowy komentarz