cat

Obcinanie pazurków - VIDEO

Obcinanie pazurków to jedna z czynności pielęgnacyjnych, zwłaszcza u psów. Psy mają niewysuwalne pazury, dlatego gdy są one zbyt długie, mogą sprawiać psu ból i dyskomfort.

 

Koty ścierają pazury poprzez drapanie drzew, specjalnych drapaków czy mebli w domu.

 

Pazurki u psów mogą być ścierane podczas chodzenia po twardym podłożu, jednak zwykle wymagają przycięcia, gdy:

- dotykają ziemi, kiedy zwierzę stoi;

- podczas chodzenia po twardym podłożu słychać charakterystyczny stukot.

 

Zazwyczaj pazury właściciel jest w stanie obciąć samemu, jednak gdy są one czarne, może to sprawiać nieco trudności. W przypadku poważnego skaleczenia zwierzęcia, gdy trudno jest zatamować krwawienie, należy skontaktować się z lekarzem weterynarii.

 

O tym, jak bezpiecznie obcinać pazurki i jakie narzędzia do tego służą, opowie na filmiku nasz specjalista.

 

Obrazek użytkownika marcinzawadzki

Nasz specjalista Lek. wet. Marcin Zawadzki

Lek. wet. Marcin Zawadzki w latach 1998-2003 studiował na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej (dzisiejszy Uniwersytet Przyrodniczy) we Wrocławiu.

Polecane artykuły

  • Czytaliście na naszym portalu o Sfinksach, czyli kotach bez sierści? W świecie psów również istnieją rasy, które nie narzekają na obfite futro.
  • Hirudoterapia to naturalna metoda leczenia wielu schorzeń, która stosowana jest nie tylko w medycynie ludzkiej, ale i weterynaryjnej. Termin ten oznacza leczenie pijawkami lekarskimi. Podstawowym narzędziem leczniczym pijawek jest hirudyna.
  • Starszy kot wymaga od właścicieli więcej opieki i pielęgnacji, więc warto się dowiedzieć co wpływa na jego zdrowie i na co zwracać uwagę podczas starzenia się kota.

Dodaj nowy komentarz